Pasiūlymai

Mergvakaris nėštukei

 

Būsima jaunoji švelniai tariant – „šiek tiek“ nėščia ir Jums iškeltas nelengvas uždavinys – ne tik suorganizuoti nepamirštamą mergvakarį besilaukiančiajai, bet ir pritaikyti jį nėščiosios poreikiams, kadangi nėščios moterys toli gražu nelygu tiesiog moterys…

nestuke

Kaip tai padaryti? Pirmiausia reikėtų suprasti nėščių merginų jauseną ir poreikius:

  • Nėščioms merginoms nėštumo metu, ypač pirmaisiais ir paskutiniais mėnesiais reikia itin saugotis, vengti aktyvių ir pavojingų pramogų – kur reikia bėgioti, šokinėti, važiuoti dviračiais ar riedučiais, čiuožti, slidinėti, lankstytis, jodinėti. Aktyvios pramogos gali ne tik sukelti traumas, bet ir labai išvarginti nėščiąją ir jos mažylį, net sukelti persileidimą ar priešlaikinį gimdymą.
  • Griežtai draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, rūkalus, nes tai labai kenkia būsimam vaikeliui. Jis gali gimti per anksti arba nesveikas, ko Jūs tikrai nelinkėtumėte.
  • Nėščios merginos greitai pavargsta (net ir nėštumo pradžioje), joms reikia daugiau miego ir poilsio, ramybės, galimybės atsisėsti ar net prigulti, nes su didesniu svoriu sunku ilgai stovėti ar vaikščioti. Dėl to mergvakaris neturėtų užsitęsti iki išnaktų.
  • Nėštukių nuotaika labai nepastovi – vieną akimirką gali juoktis, kitą verkti be jokios priežasties. Taip yra dėl hormonų pokyčių organizme. Būkite nuolaidžios, išklausykite ją, pabūkite šalia, apkabinkite ir ji netrukus vėl šypsosis. Žinoma, venkite sukelti jai neigiamas emocijas, šaipytis, priminti blogus praeities dalykus ar juolab gąsdinti dalykais, susijusiais su nėštumu, gimdymu ir vaikelio auginimu. Jei negalite pasakyti nieko gero ir optimistiško, geriau nieko nesakykite, nes neigiami dalykai labai jautriai veikia nėščiosios sąmonę ir didina jos baimes, kurių ir taip netrūksta nėštumo metu.
  • Nėščiosios valgiaraštis gali būti labai gurmaniškas ir neįprastas. Jau nieko nestebina jų norai valgyti raugintus agurkus su medumi ar silkę su pienu. Neįprasti maisto poreikiai nėra „išsidirbinėjimas“, bet tai susiję su organizmo persitvarkymu nėštumo metu, kai organizmui trūksta vienų ar kitų medžiagų ir siunčiamas signalas į smegenis „noriu to ar ano“. Greičiausiai mergvakario metu nėštukė bus mandagi ir nedemonstruos savo neįprastų įgeidžių, bet kas svarbu, kalbant apie mergvakario meniu – sveikas maistas. Nors visos mėgstate „bigmakus“, fantą ir čipsus su svogūnais, tačiau nėščiajai toks maistas yra visiškai netinkamas (nors jinai jį ir be galo mėgsta). Jame daug cheminių-sintetinių medžiagų, nevertingų riebalų ir angliavandenių. Taip pat jai netiks sušiai su žalia žuvimi, kraujingi steikai bei pelėsiniai sūriai. Būkite draugės ir, linkėdamos gero, paskatinkite ją drauge valgyti sveiką, vertingą maistinėmis medžiagomis maistą (ir skanų!).
  • Nėštukei reikėtų vengti karščio – pirčių, šiltų vonių, džakuzi, spa malonumų, soliariumų ir pan.
  • Turėkite su savimi vandens, nes jai reikia dažnai gerti skysčius.
  • Nekankinkite nėštukės ilgomis pertraukomis tarp valgymų, nes ji (ir jos mažylis) gana greitai išalksta ir tuomet labai blogai jaučiasi – kas 2-3 val. jai reikėtų užkąsti.
  • Didelę dalį nėščiųjų nėštumo metu pykina, ypač pirmus 3 mėn. Pagalvokite apie tai ir planuodamos rinkitės vietas, kur netoli būtų tualetas, paimkite jaunajai gazuoto mineralinio vandens (su citrina), imbierinių sausainių ar kt. užkandėlių, nes kartais jas pykina tiesiog dėl to, kad būna ilgai nevalgiusios ir reikia pastoviai kažką kramsnoti.
  • Rūpinkitės higiena – kad ten, kur būsite, būtų galimybė nusiplauti rankas, nevalgykite neplautų vaisių, daržovių, neapdorotos ar žalios mėsos ar žuvies (steikų, suši, jūros gėrybės), nepasterizuoto pieno produktų (pelėsinių sūrių).
  • Jei būsite patalpoje, pasirūpinkite jos vėdinimu, kad nebūtų tvanku, nes nėštukei dažnai trūksta oro, nes kvėpuoti sunku dėl joje augančio vaikelio, spaudžiančio vidaus organus.
  • Atsargiai su kvapais – nėščios moterys jautriai reaguoja į kvapus ir gali juos pajusti netgi tada, kai kiti žmonės jų nejaučia ar yra pripratę (neišvėdinti maisto gaminimo kvapai, batai, kojinės ir t.t.). Blogas kvapas jai gali sukelti pykinimą ir net vėmimą. Tačiau ir su „geraisiais“ kvapais nepersistenkite, nes ne visi kvapai yra tinkami, gali būti nemalonus ar per stiprūs (kvapnios žvakės (ypač nenatūralios, cheminės), smilkalai, aromaterapijos ir t.t.).
  • Dėl triukšmo – triukšminga aplinka, tranki roko muzika ir pan. vargina nėščiąją, be to, dėl to nerimsta ir mažylis jos pilve, kuris girdėdamas neramią muziką, pradės spardytis ir vartytis pilve, nes jam ji nemaloni ir jaunajai bus labai nepatogu, negalės atsipalaiduoti ir švęsti.

dziazas

Koks galėtų būti mergvakaris nėščiajai? Pateikiame keletą idėjų, kokios pramogos tiktų šiam mergvakariui:

1.     Kūrybinis mergvakaris (dekupažas, tapymas ant šilko, papuošalų gaminimas, keramika, mozaika, muilo gaminimas, vilnos vėlimas, porcelianinių indų dekoravimas, tapyba ant drobės).

2.     Makiažo pamoka.

3.     Kosmetikos gaminimo pamoka.

4.     Ramus pasiplaukiojimas laivu ar plaustu (lygaus paviršiaus deniu, kad būtų patogūs baldai atsisėsti).

5.     Šokolado lipdymo pamokėlė – šokolado degustacija.

6.     Arbatos gėrimo ceremonija.

7.     Duonos kepimo edukacinė pamokėlė.

8.     Pasivažinėjimas limuzinu.

9.     Skanavimas šokolado fondiu ar šokolado fontanu.

10.   Skanavimas sūrio fondiu.

11.   Kibinų gaminimo – kulinarijos pamoka.

12.   Jaukus pižamų vakarėlis su pokalbiais ir žaidimais namuose.

13.   Teatrinė fotosesija su kostiumais.

14.   Linksmas spektaklis (pvz. „Tėtis“ ar „Urvinis žmogus“) ir vakarienė po to.

15.   Maisto gaminimo kursai.

16.   Ramios muzikos koncertas ir vakarienė po to.

17.   Poilsis prie jūros („Viskas įskaičiuota“).

18.   Klasikinės muzikos pamoka (tikrai patiks mažyliui:)).

19.   Įvaizdžio transformacija (makiažas, šukuosena, stilius, drabužiai, aksesuarai, parinkti stilistų) ir fotosesija.

20.   Stalo žaidimų vakaras.

laivu

Pramogų aprašymus ir didesnį sąrašą rasite ČIA